Vyplatí se v insolvenci brát si půjčku?

Vyplatí se v insolvenci brát si půjčku?

niekverlaan / Pixabay

Je několik možností, které vedou k insolvenci. Pravdou je to, že vždy to má společného jmenovatele a to je nedostatek peněz. Ať si někdo nabere množství půjček, tím se dostane do dluhové pasti, anebo někdo v jisté chvíli jedná neuváženě, což ho v následcích stojí nemalou částku a mnoho dalších důvodů může mít, proč se lidé následně dostanou do fáze, kdy jsou nuceni žádat o insolvenci.

Insolvence jako východ ze situace

Lidé by měli vždy pamatovat na to, že insolvence není žádná výhra, podobně jako půjčka v insolvenci a že je to až skutečně krajní řešení, které může pomoci lidem přežít. Také není nikdy předem jasné, zda insolvence bude schválena. Dlužník musí prokázat, že je schopen určitou část závazku to danou dobu splatit a mnoho dalších faktorů pak ovlivní, zda je insolvence schválena či nikoliv.

Půjčka v insolvenci

Jestliže jste se jako dlužník dost nepoučil a stejně tak o půjčku v insolvenci žádáte, mělo by vám jít na mysl, že se dopouštíte trestného činu, kdy sjednání půjčky je v tomto ohledu protizákonné a nemusí se vám nejen finančně nevyplatit. Pakliže dlužník upřednostňuje jiné věřitele před danými, pak se jedná o porušení zákona. Půjčka v insolvenci je tedy sama o sobě protizákonnou a není vhodné si ji zřizovat.

Brát ohled na ostatní

Půjčka v insolvenci rozhodně nic důležitého neřeší. Bohužel mohou nastat různé obtíže, ale porušování zákona a zřízením půjčky v insolvenci není zrovna dobrý krok k vyřešení chybějící finanční částky. Je nutné se postarat o to, aby váš příjem byl vyšší a ne pouze vyhledat půjčku v insolvenci. V tu chvíli je také nezbytně nutné uvědomit si, že další půjčka v insolvenci jedině zatíží již tak chudý rozpočet a tím vším se může člověk dostat ještě do větších problémů, než doposud byl. Půjčka v insolvenci není úplně to nejlepší řešení z několika důvodů.

Myslíme na vás: půjčka na Vánoce na nákup dárků.Štítky: , , ,

Komentář k “Vyplatí se v insolvenci brát si půjčku?”

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()