Vyplatí se se vám půjčka v insolvenci?

Je několik možností, které vedou k insolvenci. Pravdou je to, že vždy to má společného jmenovatele a to je nedostatek peněz. Ať si někdo nabere množství půjček, tím se dostane do dluhové pasti, anebo někdo v jisté chvíli jedná neuváženě, což ho v následcích stojí nemalou částku a mnoho dalších důvodů může mít, proč se lidé následně dostanou do fáze, kdy jsou nuceni žádat o insolvenci.

Insolvence jako východ ze situace

Lidé by měli vždy pamatovat na to, že insolvence není žádná výhra, podobně jako půjčka v insolvenci a že je to až skutečně krajní řešení, které může pomoci lidem přežít. Také není nikdy předem jasné, zda insolvence bude schválena. Dlužník musí prokázat, že je schopen určitou část závazku to danou dobu splatit a mnoho dalších faktorů pak ovlivní, zda je insolvence schválena či nikoliv.

Půjčka v insolvenci

Jestliže jste se jako dlužník dost nepoučil a stejně tak o půjčku v insolvenci žádáte, mělo by vám jít na mysl, že se dopouštíte trestného činu, kdy sjednání půjčky je v tomto ohledu protizákonné a nemusí se vám nejen finančně nevyplatit. Pakliže dlužník upřednostňuje jiné věřitele před danými, pak se jedná o porušení zákona. Půjčka je tedy sama o sobě protizákonnou a není vhodné si ji zřizovat.

Půjčka není konečným řešením

Půjčka v insolvenci rozhodně nic důležitého neřeší. Bohužel mohou nastat různé obtíže, ale porušování zákona a zřízením půjčky v insolvenci není zrovna dobrý krok k vyřešení chybějící finanční částky. Je nutné se postarat o to, aby váš příjem byl vyšší a ne pouze vyhledat půjčku v insolvenci. V tu chvíli je také nezbytně nutné uvědomit si, že další půjčka jedině zatíží již tak chudý rozpočet a tím vším se může člověk dostat ještě do větších problémů, než doposud byl.

Půjčka v insolvenci není úplně to nejlepší řešení z několika důvodů.

Myslíme na vás: půjčka na Vánoce na nákup dárků.

Vyplatí se v insolvenci brát si půjčku?
Vyplatí se se vám půjčka v insolvenci?

One comment

  1. Dobrý den to vše je hezky napsáno a souhlasím s tím . že dluh v insolvenci je špatný krok . Ale teď jaké je řešení . jsem v insolvenci zůstává mi životní minimum . Mám určitý příjem z kterého mi nechají životní minimum a zbytek mi jde pro věřitele . Jsem sama se třemi dětmi . abych je uživila a udržela bydlení tak určené život.minimum mi nestačí . a co dělám jsem nucena podvádět mám vedlejší příjem na dohodu . Ano není to správné a je to proti zákonné ,ale jak to mám dělat . Ty peníze co mi zůstávají po odečtení tedy to životní minimum mi nestačí . Žiji s dětmi velmi skromně ,jídlo máme tak že počítám každý den abychom vyšli a bydlení máme 1+1 tam jsme skromně se naskládali je to pronájem . Když mi náhodou nezaplatí na tom vedlejším přijmu což se také stává protože to jsou většinou brigády také se mi stalo že jsem poctivě pracovala a nezaplatili mi a co můžu nic stěžovat si nejde ,protože bohužel nemám možnost se bránit jednám proti zákoně . A když přijde nějaká platba navíc jako doplatky za energie a nebo rozbitá lednice nebo pračka (to nás také potkalo postupně )tak co mám v tu chvíli dělat . Mám jít žebrat ? Jít se zastřelit ? Teď je to ironicky psané ,ale bohužel se musím postarat a zajistit aby vše fungovalo . A tak sáhnu po půjčce protože je to mé možné řešení . Budu trestaná ? Budu odsouzená za to že se chci postarat o svou rodinu a momentálně jiné možnosti nemám? Je mi smutno z této doby ,nepotřebuji luxus ,chci jen slušné žít a nemám možnost a příležitost . Do dluhu jsem se dostala kvůli nemoci a nezodpovědnosti partnera který mě opustil v té nejtěžší chvíly . Dnes už jsem se s tím srovnala ,poctivě splácím ale je mi na nic z toho jak musíme pomalu žebrat .A přitom by mohlo být lépe že páni politici ….

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..