V čem se půjčka 5000 liší oproti klasickým úvěrům?

Dnes už není půjčka 5000 Kč ničím výjimečným
PublicDomainPictures / Pixabay

Dnes už není půjčka 5000 Kč ničím výjimečným a pravděpodobně se s ní každý už setkal. To ukazuje například zpráva Novinek, která je charakterizuje: „Na poskytovatele tzv. mikropůjček neboli malých půjček dnes narazíte na každém rohu. Tyto společnosti se zaměřují především na lidi, kterým malá částka dokáže pomoci překlenout problémy v rodinných financích.Samozřejmě jejich hlavní předností je to, že přinášejí něco skutečně unikátního, co bylo doposud ve světě úvěrů velkou neznámou.

Pojďme se tedy podívat na to, čím se liší od klasických úvěrů, ať už bankovních, tak nebankovních. A to s ohledem na:

  • Rychlost
  • Výhodnost
  • Schvalovací proces
  • Rychlost vyřízení

Zde je třeba říci, že půjčka 5000 rozhodně vede. A to z toho důvodu, že termín na vyřízení může být sražen i na několik minut. Nejčastěji se tak můžeme setkat s takovými termíny, které opravdu nejsou delší, než několik minut, popřípadě i několik desítek. Naproti tomu u klasické nebankovní půjčky je to v řádech dní, zatímco u banky dokonce v řádech týdnů.

V tomto ohledu je tedy tento typ půjčky rozhodně nejlepší volbou, pokud na peníze spěcháte. Tedy pokud chcete řešit třeba své aktuální finanční komplikace.

Nutnost dokládání informací

V tomto ohledu opět vedou mikropůjčky, jelikož u nich není často třeba dokládat vůbec nic. Jejich koncept je takový, že vše vyřídíte z pohodlí domova, bez nutnosti kamkoliv chodit, nebo bez nutnosti osobních schůzek. Odpadají tak jakékoliv problémy spojené třeba s papírováním, stejně jako problémy spojené s dokládáním příjmu. Že není nahlíženo ani do bankovních a nebankovních registrů, to je samozřejmé. Naproti tomu klasický nebankovní úvěr dnes vyžaduje příjem či nemovitost, banka poté nahlíží i do registrů.

Opět tedy platí, že v rámci tohoto půjčka 5000 jasně vede.

V čem může být půjčka 5000 nevýhodná?

Porovnáme-li úrokové sazby, potom je tato půjčka problémem, jelikož ty mohou dosahovat třeba i třiceti procent. Nikoliv však za rok, ale za pouhý jediný měsíc. A to je určitě problém, proč který danou půjčku rozhodně nemůžeme ohodnotit stoprocentně pozitivně. Oproti ní totiž vyjde výhodněji jak klasická nebankovní půjčka, tak samozřejmě vyjde lépe také půjčka bankovní.

Abychom ale byli objektivní, musíme říci to, že mnozí poskytovatelé dnes prvním žadatelům nabízejí první půjčky zcela bez úroků. Omezeny ale jsou splatností, tak i samozřejmě částkou. Výhodné je to samozřejmě výhradně jenom při první půjčce a je třeba dávat pozor na to, abychom splnili další předepsané podmínky.

Délka půjčky

Zde opět jasně vede standard, jelikož půjčka 5000 je v tomto směru omezena na krátkou dobu, nejčastěji poté na dobu jednoho měsíce. Oproti tomu klasiku můžeme splácet i několik let, a to v pravidelných měsíčních splátkách.


Požádejte si o TESCO půjčku ještě dnes

[iframe src=”http://www.pujcka.co/iframe/tesco/?subid=5jcnr3mv&subchannel=yyyy&nohelp” width=”600″ height=”1100″ scrolling=”auto” ]

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..