V čem může být půjčka online do 10 minut riziková?

půjčka online do 10 minut je skutečně rychlým úvěrovým produktem
Hans / Pixabay

S úvěrovými produkty na našem trhu souvisí nejenom výhodnost, ale také nevýhodnost, nebo různá rizika. Samozřejmě nejvíce jich najdeme právě v nebankovním sektoru, do kterého spadá také půjčka online do 10 minut, jejíž specifika byla popsána v článku před několika dny. Pokud vás zajímá, v čem může být právě tento produkt problémový, pojďme se podívat na jeho specifikaci právě kritickým pohledem. Díky němu tak nemůžeme ani my ohodnotit půjčku zcela pozitivně, i když v některých případech může být dobrou volbou.

Co je největší problém, jaký půjčka online do 10 minut má?

Rozhodně to jsou úrokové sazby. Zde samozřejmě záleží na konkrétním poskytovateli, ale ve většině případů jsou parametry velmi podobné. Nejenom, že tak RPSN dosahuje výše několika stovek i tisíců procent, ale samotná úroková sazba dosahuje hodnoty 30 procent. Nikoliv však za rok, ale za jeden kalendářní měsíc.

Pozor: Za desetitisícovou půjčku tedy navíc zaplatíme měsíčně i 3 000 korun českých.

Samozřejmě tím se jako žadatelé můžeme vystavovat riziku, které souvisí s tím, že v datum splatnosti nebudeme mít na vrácení. S tím poté souvisí i proces vymáhání. Proto řada poskytovatelů uvádí i několik rad pro budoucí zájemci. Jednou z takových je u poskytovatele CreditON toto: „Před vyplněním přihlašovacího formuláře je velmi důležité pečlivě zvážit, zda budete moci splatit zápůjčku. Ujistěte se, že budete mít v budoucnosti dost prostředků na splacení celé nebankovní zápůjčky. Máte-li pochybnosti, raději si peníze vůbec nepůjčujte.

Jak je to s prodloužením půjčky?

Pokud termín splatnosti nestíháte, není samozřejmě problém jeho prodloužení. S tím souvisí i další velmi důležité riziko, a to toho, že daní prodloužení může být zpoplatněno. A to v částce, která odpovídá velikosti úrokové sazby. Samozřejmě pokud některý poskytovatel umožní i opakované prodloužení, za každý takový krok platíte. Ve výsledku tedy jenom na úrocích zaplatíte více, než jste si půjčili.

Ne vždy je proces vyřízení rychlý

Ačkoliv by půjčka online do 10 minut měla být skutečně rychlým úvěrovým produktem pro každého, než vždy je to pravdou. Týká se to hlavně situace, kdy je vyžadováno třeba zaslání oskenovaných dokladů totožnosti, nebo je vyžadováno i zaslání korunového registračního poplatku pro ověření bankovního účtu. To může celý proces výrazně prodloužit. Nehledě na to, že jsou i takové společnosti, u kterých je nutné čekat na kurýra a podepsat s ním smlouvu. Pravdou sice je, že vše se týká pouze lidí, co žádají poprvé, ale přesto to může být nepříjemné.

Pozor na podvodníky

Co je problémem nejenom tohoto segmentu, to jsou samozřejmě podvodné společnosti. Jelikož na trhu je aktuálně několik desítek poskytovatelů, je poměrně problém vybrat toho správného, se kterým se nemusíte ničeho bát. Právě naopak. A abychom byli v daném směru nápomocni, zde je přehled společností, se kterými chybu rozhodně neuděláte:

  • Ferratum
  • CreditON
  • Zaplo
  • Kredito24

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..