V čem mohou být nebankovní půjčky Brno rizikové?

nebankovní půjčky Brno
Counselling / Pixabay

Brno je městem, kde máme všechno na dosah. Samozřejmě stejně jako řada dalších měst po celé Evropě, i Brno může být celou řadu problémů. Nejčastěji mohou souviset třeba s různými podvody, které jsou páchány na běžných lidech. A ty se mohou týkat také oblasti půjček.

Podívejme se proto na to, v čem mohou být některé nebankovní půjčky Brno rizikové a na co je dobré dát si při jejich výběru velký pozor. Samozřejmě z toho jasně plyne, že všechny zmíněné možnosti hodnotíme negativně a také před nimi výrazně varujeme.

Největší riziko, co nebankovní půjčky Brno přinášejí? Lichva!

Lichváři jsou bohužel skupinou lidí, která může okrádat nejvíce. A to takovým způsobem, že jim není cizí na danou půjčku aplikovat opravdu likvidační úroky. Přesto je ale řada lidí, která využívá právě jejich služeb a jejich nabídek. Jedná se hlavně o klienty, kteří se dostanou do finanční nouze, potřebují půjčku, a lichváři jim vyjdou vstříc v tom, že nabídnou peníze hotově, bez složitého prověřování a skutečně ihned.

Úroky přitom mohou být třeba i stoprocentní, ale nikoliv za rok, ale i za měsíc, nebo za týden. Samozřejmě k tomu všemu přidejte také případné vysoké úroky z prodlení, nebo ne příliš zákonné praktiky, které jsou spojeny s vymáháním peněz.

Pozor také na klasické podvodníky

I ty jsou poměrně rizikovou skupinou, která se angažuje v poskytování půjček. I s podvodníky je spojeno to, že nejčastěji inzerují možnost doslova neomezených půjček, a to bez jakéhokoliv dokládání, nebo bez jakéhokoliv ručení. Samozřejmě oproti lichvářům však peníze jenom málokdy půjčí. V rámci svého jednání si totiž řeknou o nutný poplatek za vyřízení, který je samozřejmě placen předem. Jakmile ho mají, už se neozývají a tak logicky nevrátí ani daný poplatek, ani nevrátí danou půjčku.

I to je problém poslední doby, který se objevuje stále častěji. Nejsou to ale jenom nebankovní půjčky Brno, jelikož často dané společnosti lidí působí po celé České republice. A jedná se buď o jednotlivce, nebo nově založené firmy, které okradou zákazníky a nakonec skončí.

Bohužel problémem v tomto směru je i náš stát, který se sice snaží proti podvodníkům bojovat, ale ne vždy se mu to daří. Viz nový občanský zákoník, který v tomto směru dává větší prostor podvodníkům. iDnes v rámci toho v jedné ze svých zpráv uvádí: „Všechny změny nemusí být k dobru spotřebitelů. Jak se ukázalo, nový občanský zákoník dává prostor podvodným společnostem, které se pod příslibem úvěru snaží ze spotřebitelů vytáhnout peníze.“

Rizikem mohou být i směnky

Dalším rizikem, které se může objevit, je i povinnost podepsat směnku pro zisk financí. Zatímco klasická smlouva o úvěru může vymezovat třeba i vaše práva a může být celkově lépe posuzována, u směnky to už možné není. Největším problémem jsou poté takzvané bianco směnky, kde si věřitel bude moci doplnit skutečně libovolnou částku, kterou po nás chce. A tak se s několikatisícového dluhu může stát dluh ve výši několika desítek tisíc. I zde samozřejmě nepoctiví poskytovatelé cílí hlavně na problémové klienty. A jejich finty jsou často podobné, a mohou se vyznačovat třeba:

  • Jednáním na veřejných místech
  • Inzeráty s telefonním číslem
  • Podezřele benevolentními podmínkami získání

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..