Půjčky bez poplatků jsou realitou

V době, kdy jsou České domácnosti rekordně zadluženy a každý Čech včetně dětí v průměru na úvěrech a půjčkách dluží přes 111 tisíc korun, by měl každý jakoukoli další půjčku dobře zvážit. Základní otázkou, kterou bychom si měli před tím, než po půjčce sáhneme zodpovědět je, jestli půjčené peníze opravdu potřebujeme a hlavně, jestli je budeme schopni splácet.

Vzít si hypotéku na bydlení je dnes nezbytností, ale půjčovat si například na Vánoční dárky nebo dovolenou je na pováženou!

Když si na drahé dárky neumíme našetřit, tak jen těžko budeme dalšího minimálně půl roku půjčku bez problémů splácet. Tímto způsobem se mnoho lidí dostává do začarovaného kruhu půjček a půjček na splacení předchozích půjček a tak dále. Když už usoudíme, že peníze půjčit potřebujeme a máme stálý příjem a rezervu v něm na splácení, je potřeba vybrat tu nejvýhodnější nabídku.

U půjček bez poplatků dejte pozor na skryté poplatky

Vyznat se v nepřeberném množství nabídek je opravdu umění. Proto mnoho lidí volí půjčky bez poplatků. Takové půjčky nabízí některé banky, jako třeba GE Money bank, nebo spoustu nebankovních poskytovatelů půjček. Výhoda půjček bez poplatků je v tom, že neplatíte například poplatek za vyřízení úvěru, poplatek za sjednání a správu smlouvy a další často nesmyslné poplatky.

Pozor … to že poskytovatelé inzeruji půjčku bez poplatků, neznamená, že ve finále nějaký ten poplatek platit nebudete. Poplatky totiž neplatíte jen za určitých podmínek.

Proto si všechno pořádně přečtěte a nebojte se zeptat na vše, co vás napadne. Pokud Vám poskytovatel půjčky nebude chtít na některou z vašich otázek přesně odpovědět, dejte od něj raději ruce pryč.

Důvěřujte, ale prověřujte

Půjčky bez poplatků jsou dobrou volbou jen za předpokladu, že jste se všemi podmínkami seznámeni. Raději tedy sáhněte po půjčce s vyšším úrokem, ale jasnými a průhlednými podmínkami a bez zbytečných poplatků, než po půjče s podezřele nízkou úrokovou sazbou, protože tam je riziko, že zaplatíte i několik tisíc navíc ve formě poplatků na cokoli. Pamatujte, nikdo nepůjčuje peníze ze solidarity, ale každý na tom chce vydělat.

Zažádejte o půjčku bez poplatků
PublicDomainPictures / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..