Půjčka pomůže lidem v nouzi

Půjčka pro lidi v nouzi
ptrabattoni / Pixabay

Půjčka je dnes hojně nabízeným finančním produktem. Půjčka pomáhá lidem v nouzi, ale také jim dovolí si splnit sny ihned a ne až za delší dobu spoření. Půjčka se poskytuje v různých druzích od bank a nebankovních společností. Poskytování půjček se od sebe odlišuje hlavně danými úroky, poplatky a požadavky na dokumentaci a zajištění půjčky pro dobu nesplácení.

Půjčka zahrnuje různé typy. Poskytují se půjčky na cokoliv, kde se nedokládá účel půjčení, ale naopak i spotřebitelské půjčky, které jsou určené na koupi konkrétní věci nebo zaplacení určité služby. Může jít třeba o koupi automobilu, lednice, nábytku. Účelové půjčky mají zvýhodněné úročení v porovnání s bezúčelovými, ale jejich účel je daný.

Speciální půjčky získáte na koupi nemovitostí, bytů, opravy a rekonstrukce bydlení, na koupi pozemků apod. Jedná se o hypoteční úvěry, které se poskytují ve vyšších částkách a dochází k zastavení nemovitosti jako záruku na dobu, kdy dlužníci nebudou plnit své pravidelné splátky. Hypotéky se uzavírají na delší období a mají mnohem nižší úroky než osobní půjčky. Speciální půjčkou je americká hypotéka. Jde o půjčku poskytovanou na cokoliv, ale podmínkou je ručení nemovitostí.

Bankovní půjčka je především dostupná osobám, které mají účet v bance a od ní si chtějí požádat o půjčku. Kromě klasických půjček se dají získat kontokorenty, což jsou volné prostředky přímo na vašem účtu v bance. Jedná se o půjčku, kterou můžete čerpat kdykoliv a platíte úroky jen z vybrané částky. Vlastně můžete jít oficiálně do mínusu na vašem účtu. Splácení probíhá tak, že se v daném období musíte dostat do plusu a následně většinou kontokorent pokračuje.

Nebankovní půjčka se vyřizuje u nebankovních poskytovatelů. Sjednání je možné nejen osobně, ale především online způsobem nebo pomocí SMS zprávy. Jde o rychlé půjčky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..