Půjčka hned pomůže překonat finanční nouzi

Půjčka hned pomůže překonat finanční nouzi
PublicDomainPictures / Pixabay

Segment mikropůjček je na našem nebankovním trhu poměrně krátkou dobu. Pokud budeme konkrétní, tak je zde skutečně pouze několik let. Přesto se v této oblasti realizují desítky společností a z hlediska žadatelů je to stále oblíbenější možnost, jak získat finanční prostředky. A to na cokoliv. Prvotně však byla půjčka hned určena hlavně k řešení konkrétních finančních problémů, do kterých patří třeba pozdě došlá výplata, nečekaný výdaj a řada dalších problémů. Jelikož se ale jedná o úvěr neúčelový, je možné peníze využít na cokoliv.

Pojďme se společně podívat na výhody, díky kterým tento typ půjčky hodnotíme kladně. Hlavním negativem jsou sice vyšší úroky, ale díky možnosti prvních půjček zdarma ani ty nemusí hrát roli. V rámci finančních problémů, které jsou skutečně menšího rázu, může tento typ půjčky pomoci.

Kolik peněz může půjčka hned nabídnout?

Zůstaneme-li u klasiky, o kterou mohou požádat mi ti lidé, kteří žádají poprvé, potom je třeba říci, že se lze dostat na sumu v rozmezí 500 – 5 000 korun českých. Tím ale nabídka rozhodně nekončí, jelikož u většiny společností se lze dostat i více. U některých na 10 000 Kč, ale jsou i takové, kde si lze vzít i 20 000 Kč. To se ale týká hlavně opakovaných půjček u prověřených klientů. A jaké společnosti nabídnou takto vysoké částky? Zmínit můžeme tři nejoblíbenější, a to:

  • Ferratum
  • CreditON
  • Kredito24

Důležité je také termín splatnosti, který si jako žadatelé volíme. I v tomto směru je určitá zažitá klasika, kterou půjčka hned nabídne. Jedná se konkrétně o rozmezí 1 – 30 kalendářních dní. I zde ale můžeme očekávat výjimky, jako možnost půjčit si až na 45 dní. Mimo to výše uvedení poskytovatelé, ale nejenom oni, umožní i prodloužení této lhůty, a to často také opakovaně. Poskytovatel Zaplo v tomto směru uvádí toto: „Úvěr může být prodloužen tolikrát, kolikrát o to klient požádá po dobu jednoho roku od původního data splatnosti.

Podmínky získání splní každý

Dalším pozitivem, proč je tento typ půjčky tak oblíbený je zcela určitě to, že na peníze dosáhne skutečně téměř každý. Není totiž nutné dokládat příjem, ani není nahlíženo do registrů. To je skvělá zpráva hlavně pro problémové klienty. Dalším pozitivem je i to, že hlavními podmínkami je plnoletost, tuzemské státní občanství a vlastní bankovní účet. A to proto, že samotné schválení proběhne online, tedy z pohodlí domova jednotlivých žadatelů. Díky tomu není třeba žádných složitostí, ani není třeba podepisovat jakékoliv smlouvy nebo dokumenty. A i proto se lidé pro tuto půjčku často rozhodují.

Na co si dát pozor?

Již jsme zmínili, že to jsou hlavně úrokové sazby. Mohou to ale být i další povinnosti, které celý proces žádosti výrazně zdrží. Budeme-li konkrétní, může se jednat třeba o povinnost registračního poplatku. Ten bývá korunový a jeho účel je jasný – ověření vašeho účtu a potvrzení registrace.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..