Proč uzavírat cestovní pojištění online?

Plánujete cestu do zahraničí? Pokud ano, měli byste pamatovat na to, že zde můžete mít problém s rozsahem své zdravotní pojistky. Ta sice v mnoha zemích platí, ale hradí výdaje jenom do té výše, které jsou obvyklé u nás. V takovém případě je dobré uzavřít cestovní pojištění online. Podívejme se proto společně na možnosti toho, proč je dobré ho uzavřít.

Pokryjete všechna zdravotní rizika

Jako základ dnes téměř každá cestovní pojistka obsahuje právě ony zdravotní rizika, která se týkají mnoha problémů, které nás mohou v zahraničí potkat. Pamatujte, že to nemusí být jenom zdravotní problémy a nemoci. Stejně tak to mohou být také různé úrazy a podobné věci. A tak než riskovat nutnost hradit část výdajů svépomocí, je lepší, když nám pomůže cestovní pojištění online. V takovém případě můžeme mít jistoty, že pojišťovna uhradí výdaje spojené:

  • S ošetřením a nutnými medikamenty
  • S operacemi a jinými zákroky
  • S nezbytnými převozy nebo transporty

Cestovní pojištění online pojistí i váš majetek

S cestou do zahraničí mohou být spojeny i další problémy, které se týkají vašeho majetku. Tedy toho, který si berete s sebou na cestu. Primárně to je vše, co máte uloženo ve svém zavazadle. V takovém případě je dobré myslet na možnost kompenzace, pokud vám zavazadlo nebo věci z něho někdo odcizí. I na to může cestovní pojištění online pamatovat. Stačí si tuto pojistku také sjednat, a to do odpovídajících finančních limitů

Se zavazadly ale nemusí nutně souviset jenom to, že získáte jednoduše a snadno peníze v případě, kdy je vám vaše zavazadlo odcizeno. Mnoho pojišťoven totiž pamatuje i na takové situace, kdy vám nabídne finanční kompenzace i v případě zpoždění zavazadel. Třeba pojišťovna Axa o tomto svém pojistném produktu říká: „Toto cestovní připojištění je určeno pro letecké zahraniční cesty. Na pojistné plnění má klient nárok při zpoždění dodání zavazadel leteckým dopravcem o 6 nebo více hodin od okamžiku přistání v cílové destinaci, která se nachází mimo území České republiky.“

Myslete také na způsobené škody

Třetím důvodem, proč cestovní pojištění online uzavírat, jsou důvody spojené hlavně s tím, když způsobíte určité škody. Pokud bychom měli být konkrétní i v tomto směru, potom se může stát třeba to, že někoho zraníte, stejně jako to, že poškodíte něčí majetek. Jedná se tak o způsobenou škodu na zdraví nebo na majetku. A i tato škoda je v současné době právně vymahatelná. Je proto dobré, pokud nás pojišťovna ochrání i v tomto případě. Jakékoliv škody tedy nahlásíme a necháme je uhradit.

Velkou výhodou této pojistky je to, že se mnohdy nemusí vztahovat jenom na nás. Jsou pojišťovny, které v rámci naší pojistky pojistí třeba i našeho potomka, nebo našeho čtyřnohého mazlíčka. I takové škody následně na základně pojistné události dokáže hradit.

Proč uzavírat cestovní pojištění online?
Proč uzavírat cestovní pojištění online?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..