Poradíme, jak na přefinancování úvěru

přefinancování úvěru
PublicDomainPictures / Pixabay

Mít nějakou půjčku již dnes není nic neobvyklého. Některé půjčky jsou vyšší, jiné menší, jednoduše takové, jaké kdo potřebuje. No někdy se stane i taková situace, kdy najednou zjistíme, že nemáme jen jeden úvěr, ale splácíme jich více. Možná je to hypotéka a pomocí druhé půjčky jsme si zaplatili dlouho vysněnou dovolenou. Není to nic špatného, ale nemusí to být zrovna ideální. Jednak musíte dávat pozor, abyste ani na jednu nezapomněli, a na straně druhé, možná máte dvojnásobné poplatky, při úhradách, či poplatcích. Řešením je profinancování úvěru.

Co to však přefinancování úvěru vlastně je

V podstatě je to sloučení Vašich několika půjček či úvěrů do jedné univerzální půjčky. Největší výhodou takového sloučení je ušetření na různých poplatcích, které jsou spojeny s vedením a fungováním každého úvěru. Netřeba také zapomínat ani na pohodlnost, čili nemusíte mít starost, kdy máte co uhradit, neboť to vše bude vyřešeno jednou splátkou najednou. Některé banky, ale i nebankovní společnosti nabízejí přímo produkty zaměřené na přefinancování úvěru. Postup při získání nového a lepšího úvěru je poměrně jednoduchý.

Zajdete do finanční instituce ze svými aktuálními úvěry a požádáte je o prostudování a vypracování nové nabídky pro Vás. Logicky by mělo jít o nabídku, která je lepší a výhodnější, než ty aktuální, které splácíte. Pokud se však pro novou nabídku rozhodnete, dejte si dostatek času, abyste si vše mohla v klidu vypořádat. Pozor je třeba dávat hlavně na skryté poplatky. To je například poplatek za poskytnutí půjčky nebo měsíční poplatky, zda poplatek za předčasné splacení úvěru.

Velmi oblíbené je hlavně profinancování úvěru v případě hypoték. Například Unicredit bank má ve své nabídce produkt s názvem Hypoúvěr Invest na refinancování. Je to účelový úvěr, který můžete použít na splacení jiného účelového úvěru poskytnutého v bance s méně výhodnými podmínkami. Velmi zajímavá je úroková sazba 3,59 procenta pa na první dva roky a následně individuálně ohodnocení dle aktuálních podmínek na trhu. Z dalších výhod vybíráme následující. Kromě bezplatných mimořádných splátek při ukončení fixace úrokové sazby možnost splatit 20% ze zůstatku úvěru kdykoliv bez poplatku, výhodné pojištění nemovitosti na první rok zdarma a pojištění domácnosti se slevou 50%.

Klienti, kteří si přenesou hypotéku do UniCredit Bank, získají zvýhodněné podmínky hypoúveru. Jednoduché prokázání příjmu ze závislé činnosti pouze na základě čestného prohlášení o příjmu. Profinancování úvěru tak může být mnohem jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. Vybrat si však můžete iz nabídek jiných bank.

Vyzkoušejte profesionály

Pokud však nemáte čas chodit s nabídkou na vypracování lepší nabídky do více společností, můžete zkusit využít služeb profesionálních společností, které mají přímo v náplni práce, najít ten nejlepší nový úvěr. Velkou výhodou je zde úspora času, protože jdete jen do jedné společnosti a také jistě širší záběr, než kdybyste si to všechno musela vyzistiť sama. Poplatek za uskutečnění takového přehledu bývají individuálně, ale netřeba se jich nějak zvlášť obávat. Společnost vám kromě té nejlepší nabídky na profinancování úvěru může pomoci také s vyřizováním dokladů na různých úřadech, například na katastrálním.

Pozor! – Ne každé přefinancování však může být pro Vás výhodné jen kvůli výši úroků. Někdy úplně stačí, když dokážete vyjednat v bance menší splátky, i když na úkor jejich prodloužení. Pokud však máte momentálně nějaké krátkodobé finanční problémy, může to být velmi zajímavé.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..