Konsolidace půjček snadno a rychle

máte zřízeno hned několik půjček a pomalu vám splátky přerůstají přes hlavu? Vlastníte různé typy půjček a úvěrů a hodila by se vám jenom jedna půjčka? Konsolidace půjček je finanční služba, která vám pomůže sloučit vaše dosavadní půjčky do jedné. Sloučit se dají různé druhy úvěrů a půjček – osobní, spotřebitelské, hypotéky, americké hypotéky, kreditní karty apod.

Konsolidace půjček konkrétně znamená, že budete mít jednu půjčku místo několika. Sloučení se provede tak, že si požádáte o půjčení částky, která bude součtem zůstatků dosavadních půjček určených ke sloučení. Po poskytnutí půjčky na konsolidaci si sám poskytovatel zajistí zaplacení vašich předešlých půjček,a by bylo vše v pořádku.

Vám zůstane akorát jedna půjčka – nová, kterou budete splácet dohodnutými splátkami a na určené časové období. Jestliže vám součet zůstatků i s úroky a poplatky bude dělat vyšší částku, je dobré se informovat o splácení nové půjčky na více let, aby byla splátka nižší a vy jste ji mohli hradit bez problémů. Některé společnosti poskytují o něco vyšší půjčku a vám zůstanou nějaké volné finanční prostředky na cokoliv.

Konsolidace půjček je výhodná i z důvodu, že se nemusíte zajímat o více úvěrových účtů, ale jenom o jeden. Jenom jedna půjčka bude mít vedeny úroky, poplatky za vedení účtu apod. Navíc je lépe zapamatovat si informace týkající se jediné půjčky, než několika různých, třeba od různých poskytovatelů půjček. V případě zájmu o konsolidaci půjček se zajímejte o možnou dobu splácení a úrokové sazby – zda se nemění nebo jsou stálé, abyste neplatili víc, než chcete a než jste očekávali.

Měli byste vědět, že … konsolidace půjček realizují banky i nebankovní společnosti, vyřízení je většinou velice rychlé a nepožaduje se moc dokumentace, protože se mnohdy dá použít dokumentace z předchozích půjček.

Konsolidace půjček - jedna půjčka místo několika
PublicDomainPictures / Pixabay

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..