Kdy se nám může hodit půjčka bez banky?

Nejvýhodnější půjčka bez banky?
e-gabi / Pixabay

Ačkoliv mnoho odborníků doporučuje zajít si pro půjčku do banky, ne vždy je to ta správná cesta. A to samozřejmě z toho důvodu, že existuje i půjčka bez banky. Tedy konkrétně půjčka nebankovní, která může nabídnout také několik pozitiv. Pojďme se podívat na situace, kdy se může hodit nejvíce. Hlavně tedy v situacích, kdy nám banky nedokážou svou poměrně omezenou nabídkou vyjít vstříc.

Půjčka bez banky je ideální, pokud na peníze spěcháme

Ačkoliv půjčka bez banky jenom málokdy dokáže konkurovat úrokovými sazbami, snaží se konkurovat jinými možnostmi. A jednou z těch nejzajímavějších je zcela určitě rychlost, za jakou je půjčka vyřízena. V tomto ohledu jsou nebankovní společnosti výrazný kus před těmi bankovními, a to právě proto, že rychlost vyřízení může být naprosto obdivuhodná.

Příkladem může být třeba segment mikropůjček, kde není problémem mít peníze třeba i za několik minut.

U klasických půjček často máme peníze i do druhého dne. Je to dáno tím, že půjčka bez banky má i ve vyšších částkách  mnohem benevolentnější podmínky získání.

Pokud u nich zůstaneme, je třeba říci, že málokdy je prověřován třeba registr, nebo naše finanční minulost. Stejně tak ale nemusí být nijak složitě prověřován ani náš příjem, popřípadě aktuální bonita spojená s naší domácností. Záleží vždy na konkrétním nebankovním produktu, ale v rámci ideálního příkladu lze říci, že vše vyřídíme z pohodlí našeho domova, bez nutnosti kamkoliv chodit, nebo cokoliv dokládat.

Ideální, pokud chceme různé velikosti půjček

Stejně tak je půjčka bez banky dobrou volbou ve chvíli, kdy chceme různé druhy půjček. Máme-li být konkrétní, můžeme se vydat třeba cestou mikropůjček, kdy získáme pár tisíc, cestou klasických půjček, kdy získáme desetitisíce a statisíce, nebo cestou půjček ručených nemovitostí. Zde nejsou problémem ani miliony. A pokud bychom si měli jmenovat ideální zástupce v rámci jednotlivých segmentů, jsou to zcela určitě tito:

Na účet, ale i v hotovosti

Banky většinou nabídnou peníze s možností zaslat na účet – který vám dokonce také zřídí. Oproti tomu nebankovní segment může nabídnout i peníze v hotovosti. A to nejenom na pobočce, ale i s jistotou, že vám danou částku přiveze obchodní zástupce, hned druhý den. Samozřejmě s tím souvisí i to, co si za peníze koupíte. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu úvěru, velmi často lze počítat s tím, že se jedná o půjčku neúčelovou. A tak nikomu nedokládáte, co vlastně s penězi konkrétně uděláte. Příkladem budiž již zmíněná společnost Cetelem, která uvádí: „S Osobní půjčkou Cetelem si můžete i vy splnit svá přání a nezáleží na tom, jaká zrovna jsou. Získejte úvěr od 20 000 Kč až do 1 milionu s úrokem od 6,9 % ročně. To vše s 0 Kč poplatky za sjednání a vedení úvěru, stejně jako mimořádnou splátku nebo předčasné splacení.


Půjčka bez banky od společnosti VIA SMS

[iframe src=”http://www.pujcka.co/iframe/viasms/?subid=5jcnr3mv&subchannel=yyyy&nohelp” width=”600″ height=”1100″ scrolling=”auto” ]

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..