Jsou půjčky bez poplatků skutečně bez poplatků?

Jsou půjčky bez poplatků skutečně bez poplatků
seagul / Pixabay

Nechce se snad ani věřit tomu, že existují půjčky bez poplatků. Ale skutečně tomu tak je, i když to neznamená, že půjčky bez poplatků jsou pro žadatele zcela zdarma a poskytovatel na tom nic nevzdělá. Půjčky bez poplatků jsou mnohdy moc dobře zorganizovaný marketingový tah, který má upoutat pozornost a zájem těch, kteří o půjčky bez poplatků mají zájem a přivést je na jejich stranu.

Půjčky bez poplatků

Měli byste vědět, že … nemůže existovat půjčka bez poplatků, aniž by z ní neměla poskytující strana žádnou provizi.

Ač se dobré skutky dělají, půjčky bez poplatků rozhodně nejsou tím, co by se mezi ně dalo počítat. I když půjčky jsou bez poplatků, pak mají alespoň vysoký úrok z prodlení a případně dost vysoké sankce za nedodržení smluvních podmínek a vrácení půjčené částky v termínu. Jedině na tom pak mohou poskytovatelé údajných půjček bez poplatků vydělávat.

Když není poplatek u půjčky

Obecně na to, že jsou půjčky bez poplatků, lidé dobře slyší, čehož si všimla i masová většina poskytovatelů úvěrů a tak nabízí půjčky bez poplatků především a dost často. Jestliže je půjčka skutečně zbavena všech těch nuzných a zbytečných poplatků, vypadá mnohem lákavěji, než právě její kolegyně, které stále poplatek za zpracování, vedení a další kroky k půjčce mají. Proto mnoho poskytovatelů raději sází na zřizování půjček bez poplatků, které tak jsou atraktivnější a žádanější, logicky tak přinášejíc více klientů.

Poplatek se dá nahradit jinde

Procentuální úrok na první pohled nemusí vypadat tak strašně, jaký ve skutečnosti u půjček bez poplatků bude. Což je dobře míněný fakt pro ty, co půjčky bez poplatků zřizují. Mohou tak nalákat nové klienty aniž by museli nějak rapidně úrokovou sazbu snížit. Jestliže má půjčka poplatek je dán předem a snadno si tak představit, kolik je nutné hradit. To u půjček bez poplatků nic takového nefunguje a mnohdy jsou sice také dražší, než jejich poplatkem opatřené kolegyně, ale na první pohled to dojem nebudí. Proto mnoho žadatelů raději sáhne po půjčkách bez poplatků.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..