Je výhodnější bankovní či nebankovní sjednocení půjček?

Kolik může sjednocení půjček ušetřit právě vám?
markusspiske / Pixabay

Pokud toužíme po tom, zvýhodnit naše stávající úvěry, je třeba využít možnost takzvaného sjednocení půjček. Jedná se o krok, v rámci kterého je ze všech vašich dosud nesplacených úvěrů vytvořený jeden jediný samostatný úvěr, který následně splácíte, a to jednou měsíční splátkou. Možností, kde můžete o toto sloučení požádat, je dnes více než dost. Dominují samozřejmě banky a nebankovní společnosti a tak se podíváme na to, která možnost je výhodnější.

Bankovní sjednocení půjček

V tomto ohledu očekávejte především výhodné úrokové sazby. Právě banky se mohou pyšnit tím, že jejich úroky patří k nejnižším na trhu, což je logicky velmi výhodné, pokud chceme ušetřit opravdu nemalé peníze. Samozřejmě bank na našem trhu je několik a tak můžeme jít k těm největším, stejně jako k nováčkům na trhu. Například AirBank v rámci úrokových sazeb uvádí toto: „Sazbu 9,9 % u nás zaručeně dostanete, pokud budete splácet včas. Poslední splátky vám pak totiž automaticky odpustíme. Přesný výpočet půjčky získáte během online žádosti.„ Pokud budeme objektivní, jsou ideální volbou tyto možnosti:

  • Air Bank
  • Komerční banka
  • ČSOB

Samozřejmě o co více jsou banky výhodné v souvislosti s úrokovými sazbami, o to méně výhodné mohou být v oblasti podmínek. Zde je třeba čekat, že ty jsou často poměrně náročné. Kromě toho, že je nutné mít dostatečný příjem, je také nutné nemít záznamy v registrech a vaše bonita musí plně odpovídat jasně danému bodovému ohodnocení, které banka má. Pokud to nesplníte, jste samozřejmě odmítnuti.

Nebankovní sloučení

V segmentu nebankovním vás naopak čekají podmínky poměrně příznivé. Ty vycházejí z klasických nebankovních půjček, a tak sice musíte doložit příjem, ale ten může být ve standardní výši. Čeho se stoprocentně bát nemusíte, to je také nutnost nahlížení do registrů, nebo dalšího složitého ověřování. Pokud patříte do skupiny problémových klientů, nebo jste měli v minulosti potíže, v tomto ohledu se bát nemusíte.

Na co je naopak vhodné dát si pozor, to jsou úrokové sazby. V tomto ohledu doporučujeme, abyste byli obezřetní. Nebankovní společnosti jsou totiž spojeny právě s vyššími úroky a tak je třeba hledět na to, aby nebyly skutečně moc velké. Vždy se snažte porovnat si to, kolik vám může sjednocení půjček vlastně ušetřit oproti stávajícímu stavu a zda vůbec bude výhodnější. Na druhou stranu musíme pozitivně ohodnotit nabídky prověřených nebankovních společností, jako je Home Credit nebo Cetelem. Obě totiž své úrokové sazby neustále snižují, což logicky vede ke stále větší výhodnosti daných úvěrů.

V tomto ohledu rozhodně můžete mít jistotou v tom, že daný produkt nebude tak nevýhodný, jak se o nebankovních společnostech říká. To potvrzujeme i my, jelikož ve sloučení půjček vidíme hlavně možnost, jak vylepšit vaši stávající situaci a jak budete moci snížit vaše aktuální úroky, splátky, nebo doposud nesplacené částky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..