Jaké existují půjčky bez dokládání příjmu?

Kde hledat nebankovní půjčky bez dokládání příjmů
PIX1861 / Pixabay

Pokud se rozhodneme žádat o půjčku, měli bychom vědět primárně to, co od ní lze očekávat. V takových případech je vhodné zaměřit se primárně na konkrétní podmínky toho, co musíme splňovat. Pokud jsme v situaci, kdy nemůžeme doložit náš příjem, nemusíme zoufat. I v tomto směru totiž existuje jasné řešení, kterým jsou půjčky bez dokládání příjmu. Ty jsou dnes možností pro každého, kdo chce získat peníze bez zbytečných formalit. A nezáleží na tom, zda je opravdu bez práce, nebo pracuje na černo, či se mu zkrátka nechce žádat zaměstnavatele o potvrzení.

Segment mikropůjček jasně vítězí

První a nejvyhledávanější možností jsou takzvané mikropůjčky. O těch samozřejmě většina lidí již slyšela, jelikož jsou spojeny s obrovskou jednoduchostí. Ty by se daly označit mezi nejlepší půjčky bez dokládání příjmu, jelikož kromě toho, že nemusíme dokládat mzdu, nemusíme ani nikam chodit, nic podepisovat, nebo absolvovat složité ověřování naší bonity. Vše se dá vyřídit z pohodlí domova, a to do několika minut. Nejstarším představitelem tohoto segmentu je určitě společnost Ferratum, která v tomto směru uvádí toto: „To nejlepší nakonec. Jsme tu pro vás kdykoliv, online, nebo přes SMS. Žádat o půjčku můžete třeba o půlnoci. Vždy se ihned dozvíte, zda jsme vám půjčku schválili a peníze po schválení ihned odesíláme na váš účet.

Drobným negativem mohou být menší poskytované částky, které pro nové klienty začínají na částce 500 Kč a končí na hodnotě okolo 5 – 7 tisíci korun. Samozřejmě při opakovaných půjčkách se lze dostat i na sumy mnohem lepší, jako je třeba také 15, ale i 20 000 korun. Stejně tak se není třeba být pouze jenom klasické splatnosti v rozmezí 1 – 45 dní, jelikož tu lze u většiny poskytovatelů několikrát, nebo i neomezeně prodlužovat.

Mezi půjčky bez dokládání příjmu patří i ty ručené nemovitostí

Druhou možností jsou půjčky ručené nemovitostí. I ty patří do daného segmentu, jelikož hlavní roli hraje právě nemovitost a její hodnota. A pokud o nemovitostech mluvíme, máme na mysli různé typy, jako třeba:

  • Klasické nebo družstevní byty
  • Pozemky
  • Domy
  • Rekreační či průmyslové objekty

Ani u této půjčky poté nemusíme čekat složité prověřování, ať už spojené s dokládáním příjmu, tak samozřejmě spojené také s případným jiným složitým prověřováním. Oproti mikropůjčkám je ale třeba počítat, že schválení může trvat i několik dní.

Jakou možnost zvolit?

Obecně raději doporučujeme první možnost, jelikož v případě problémů budeme dlužit pouze pár tisíc, nikoliv milionů. Stejně tak mohou být mikropůjčky výhodnější ve chvíli, kdy využijeme nabídek prvního úvěru zdarma. V rámci něho si tak bereme nejvýhodnější půjčku na trhu. Pozor však na to, že je třeba splnit podmínky, jinak mohou být úroky následně naúčtovány. Přesto ale tuto varianty určitě doporučíme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..