Jaká rizika mohou přinášet nebankovní půjčky Ostrava?

Nebankovní půjčky Ostrava
mikegi / Pixabay

Pokud si v Ostravě plánujete vzít nebankovní půjčku, je třeba vědět to, s jakými riziky vlastně může být spjatá a na co je tedy dobré dát si pozor. A proto vznikl tento text, který vás provede vším negativním, s čím mohou být nebankovní půjčky Ostrava spojeny. Díky tomu si tak vyberete skutečně takovou půjčku, která vám bude vyhovovat.

Nebankovní půjčky Ostrava mohou přitahovat podvodníky

To je největší riziko mnohých ekonomicky slabých regionů. Je to dáno tím, že mnoho lidí je bez práce, či má malý příjem, nebo dluhy a exekuce. Podvodníci tak začnou inzerovat velmi výhodné půjčky, u kterých není nutné žádné složité ověřování nebo dokládání informací. Jejich cílem ale není poskytnout finance, ale naopak vzít si poplatky, které už nevrátí a půjčku také nedají. A jelikož právě problémová klientela je jejich ideálním zákazníkem, je jasné, že nebankovní půjčky Ostrava jsou v tomto směru nejvíce rizikové.

Dodat je třeba, že bychom si tento typ půjček neměli plést s takzvanými mikropůjčkami. Ty jsou totiž naprosto funkčním a námi doporučovaným produktem. Ideálními společnostmi, u kterých chybu neuděláte, jsou:

  • Ferratum
  • Zaplo
  • CreditON

Pozor na lichváře

I těch může být v regionu Ostravska více než dost a i oni mají především zájem na tom, získat problémového klienta. I tomu nabídnou výhodné podmínky získání a dokonce mu i půjčí. Ale za velmi vysoké úrokové sazby, které mohou být pro řadu lidí i likvidační. Řada lidí tak neví, kudy kam. V tomto případě ale může přijít vhod odborná rada. „Poradna při finanční tísni poskytuje bezplatné poradenství v oblastech oddlužení, osobní bankrot a dalších, kdy není člověk schopen řádně platit dluhy.“ V takovém případě může poradit třeba v tom, jak vyhlásit osobní bankrot.

Problémy s malou hodnotou nemovitosti

I pokud je půjčka a její charakter, stejně jako poskytovatel a jeho podmínky v pořádku, může být problém s tím, že ručíte nemovitostí. To dnes není nijak zvláštní, ale na Ostravsku je problém to, že ceny nemovitostí jsou velmi nízké. A tak zatímco za stejný dům můžete v Praze dostat i 5 milionů korun, na Ostravsku to může být třeba i o milion méně. A to je také poměrně vysoké riziko toho, že nemusíte dosáhnout na částku, kterou chcete.

Buďte obezřetní

Většina podvodníků a půjček, které nejsou férové, je jasně cílena hlavně na klienty, kteří mají problémy s penězi a mají nízkou finanční gramotnost. Proto tedy to spárů nepoctivých poskytovatelů spadnou nejčastěji. I proto doporučujeme být vždy na pozoru a dbát na to, aby daná půjčka byla opravdu výhodnou možností, jak koupit třeba vybavení do našeho bytu, nebo nové auto.

Rozhodně se nehodí ale třeba k financování naší dovolené, stejně jako se nehodí třeba k tomu, abychom pomocí ní řešili naše aktuální dluhy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..