Jak začít půjčky od soukromých osob poskytovat?

Půjčky od soukromých osob
geralt / Pixabay

Pokud se mluví o půjčkách, nemusíte být nutně jenom ti, kteří o ně žádají. Stejně tak můžete být tou skupinou lidí, kteří je poskytují. V současné době to není zase až tak složité, pouze je třeba vědět, jak na to. Tím hlavním důvodem, proč se touto cestou vydat je samozřejmě to, že můžete zhodnotit svůj kapitál.

A to výhodněji než v bance a výhodněji než v různých spořicích produktech. I proto jsou půjčky od soukromých osob velmi vyhledávané u těch, kteří potřebují peníze co nejdříve proto, aby vyřešili své finanční problémy.

Můžete se vydat poskytovat na vlastní pěst

Tato možnost je tou základní, která samozřejmě existuje. Je třeba říci, že si však budete muset dobře zpracovat vše, co s půjčkami souvisí. Je tedy třeba nechat si správně zpracovat smlouvy, ale třeba i další dokumentaci, která vás bude chránit před nepoctivými žadateli. Co je však dále potřebné, to je také další dokumentace, která bude sloužit hlavně k vaší ochraně.

Dále už je třeba najít ty správné klienty. V tomto směru máte možnost investovat třeba do reklamy, stejně jako máte možnost využívat různé inzerce. A to tak, že budete zadávat inzeráty, stejně jako tak, že budete odpovídat na jednotlivé poptávky a tím dané osoby snadno kontaktovat.

Jednodušší jsou půjčky od soukromých osob založené na P2P principu

Tato možnost je v naší zemi poměrně nová, ale v zahraničí velmi dobře funguje již několik let. Jedná se o to, že jsou specializované weby, které sdružují vás, tedy takzvané investory, stejně jako žadatele o půjčku. Díky tomu máte snadnější vstup v rámci investic, jelikož si jednoduše vyberete z konkrétních poptávek po půjčce. Navíc máte možnost vložit danou částku sami, popřípadě pouze její část a zbytek nechat na dalších investorech.

Dnes existují dvě hlavní možnosti, a to Loanis a Bankerat. Citace z jedné z nich nám samozřejmě pomůže pochopit to, jak celý systém funguje:“ Jedna skupina jsou lidé, kteří si chtějí peníze půjčit. Druhou skupinu tvoří naopak lidé, kteří mají peníze a chtějí je výhodně zhodnotit tím, že je někomu půjčí.Výhodou této možnosti pro vás samotné jen zcela jistě to, že se nemusíte trápit s různými formalitami, jako jsou smlouvy, jelikož to je pro vás zabezpečeno poskytovatelem. Na druhou stranu je zde nevýhoda toho, že mu musíte z vydělaných úroků odevzdávat domluvenou provizi.

Jsou půjčky od soukromých osob dobrou možností investic?

Určitě ano, jelikož nám pomohou zhodnotit naše finance poměrně výrazně, a to i s odpovídajícím rizikem. Na durhou stranu musíme dodat, že je třeba zvolit správnou cestu. Pokud budeme konkrétní a nastíníme několik bodů, jak investovat správně, je třeba:

  • Důkladně ověřovat žadatele
  • Rozložit naše finance do několika půjček
  • Mít ochranu v podobě dobrých smluv
  • Využívat P2P půjček

One comment

  1. Ahoj vsichni, ja jsem vyuzila p2p pujcku u zluteho melounu a jsem spokojena, vsechno klaplo a jsem rada, ze jsem s tim nemusela chodit do banky a tam by mi mozna ani nepujcili. Takhle to mam uz i splaceny.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..