Jak může vypadat půjčka pro ženy na mateřské?

Půjčka pro ženy na mateřské poté vyžaduje několik informací
dinhnguyenungdung0 / Pixabay

Ženy na mateřské jsou skupinou osob, které jenom těžko dostanou půjčku v bance. A to samozřejmě z jednoho prostého důvodu, jelikož je na ně pohlíženo jako na žadatelky, které nemají příjem. V tomto směru ale banka není jedinou možností, jelikož půjčka pro ženy na mateřské může být spojena také s nebankovní společností. Ta samozřejmě maminkám již půjčit může, a to hlavně proto, že i v mateřské vidí druh reálného a hlavně stabilního a také doložitelného příjmu.

Pojďme se tedy podívat na to, jaké varianty existují. Zmiňme, že jsou dvě hlavní.

Segment mikropůjček – nejjednodušší půjčka pro ženy na mateřské

Jsou samozřejmě ženy, které nehledají desetitisícové částky a stejně tak logicky nehledají ani jakékoliv složitosti, které by byly s žádostí o peníze spojeny. Z toho vyplývá to, že právě mikropůjčky jsou nejlepší volbou. Zde totiž není příjem, tedy mateřská vůbec dokládána. Stačí jedna online žádost a poté už je vše vyřízeno z pohodlí domova. Bez osobních schůzek, bez sepisování smluv, ale i bez nutnosti sdělovat, na co jsou peníze konkrétně určeny.

Drobnou nevýhodou mohou být skutečně menší částky, které často začínají na hodnotách okolo několika set korun, a končí na sumě 10 000 Kč. Jsou ale i poskytovatelé, jako je CreditON, kteří nabídnou částku mnohem vyšší, a to až 20 000 Kč. K tomu také poskytovatel dodává: „Jakmile se stanete klientem společnosti creditON, můžete si jednoduše zažádat o rychlou půjčku, a to prostřednictvím webu nebo pomocí SMS.“ Mezi další společnosti, které na našem trhu figurují, patří Ferratum, Zaplo, nebo také Kredito24.

Klasická nebankovní půjčka

Tento typů půjčky bývá nejčastěji přirovnáván k té bankovní. A to nejenom proto, že jsou k dispozici také podobné částky, ale samozřejmě také proto, že je zde jistotou i výrazně nižší úrok, než třeba u předchozí možnosti, nebo u půjček, které jsou ručeny nemovitostí – o které si matky na MD mimochodem mohou také požádat.

Klasická půjčka pro ženy na mateřské poté vyžaduje pouze několik informací, jako jsou doklady totožnosti, ale samozřejmě i doklady o tom, kolik bylo v rámci mateřské zasláno od státu. Tento údaj je poté brán jako klasický příjem, díky čemuž pracovníci posoudí, zda bude schválen.

Částky v rámci této půjčky jsou poměrně klasické a pohybují se v řádech několika tisíc, ale také několika desítek tisíc korun. Většina společností je půjčuje na období několika měsíců a několika let, samozřejmě s jistotou toho, že není nezbytné dokládat konkrétní účel.

Kdy je využívat?

Samozřejmě ideálně v případě, kdy potřebujete zafinancovat vše, co se týká vašeho dítěte. I zde platí, že by půjčka pro ženy na mateřské neměla být využívána na žádné zbytečnosti. Dále platí také to, že aby se dala půjčka opravdu doporučit, je třeba dát pozor na několik jejích vlastností, mezi které se řadí:

  • Výše částek
  • Výše úrokové sazby
  • Konkrétní hodnota RPSN
  • Délka splácení a výše splátky

[browser-shot url=”http://www.zaplo.cz” width=”640″ height=”400″ href=”http://www.zaplo.cz” rel=”nofollow”]

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..