Jak a kde hledat auta na prodej z exekuce?

Exekuce a samotní exekutoři jsou poměrně velkými strašáky poslední doby. I když se jich většina lidí bojí, můžeme je využít i k vlastními prospěchu. Na jednu stranu zde může hrát roli morální hledisko, ale na stranu druhou máme možnost získat věci poměrně levně. A ideální příklad? Je jím auta na prodej z exekuce. Podívejte se spolu s námi na možnosti, jaké v daném směru existují a hlavně na varianty, kde můžeme konkrétní dražební vyhlášky najít.

Proč auta na prodej z exekuce hledat?

Nejprve si však uveďme několik důvodů, které se vážou k tomu, proč takové typy automobilů vůbec vyhledávat a co konkrétně nám to může přinést. Shrneme-li všechny výhody do několika podů, je to jistě:

  • Široký výběr osobních a užitkových vozidel
  • Možnost nízkých pořizovacích cen
  • Pravidelně konané dražby na území celé ČR

V praxi poté vše funguje tak, že přijedeme v daný čas na místo určení, prohlédneme si nabízený vůz, zvolíme naši možnou nejvyšší cenu a již čekáme na dražbu. V té přehodíme všechny ostatní a již může být automobil náš!

Tip pro čtenáře: Vyzkoušejte aukce z exekuce a nakupte levné věci.

Hledejte na různých webech, které aukce sdružují

Najít auta na prodej z exekuce nemusí být tak složité, jak si mnozí myslí. Dnes jsou na našem internetu oblíbené dvě hlavní služby, které se zabývají právě nacházením jednotlivých nabídek. Prvním webem je soukromý Extrh.cz, který však má tu nevýhodu, že může být spojený s nutnými poplatky. A co o sobě tento web říká: „Extrh.cz – nakupujte v dražbách, insolvencích, majetek od státu, obcí nebo od různých úřadů. Levně a výhodně. „

Pokud hledáte možnosti bezplatného nalezení daných automobilů, ale i jiného zboží, můžete zkusit web, který provozuje přímo Exekutorská komora. Ten nese název Portaldrazeb.cz a na něm najdete všechny aktuálně vypsané dražby zdarma, s možností jednoduchého třídění třeba podle lokality, nebo konkrétního typu. Pokud se zaměřujete právě a jenom na auta na prodej z exekuce, je to dobrá volba.

Hledejte i na stránkách konkrétních exekutorů

Druhou možností, jak hledat konkrétní aukce jsou weby jednotlivých exekutorů. I na těch je pravidelně zveřejňovány, kdy se jaká aukce koná, kde se bude konat a co na ní bude prodáváno. Samozřejmě ideální je takto mapovat exekutory hlavně ve vašem okolí. Sledovat všechny v ČR by bylo poměrně náročné.

Poslední možností, která také souvisí s exekutory a s tím, jak hledat auta na prodej z exekuce, jsou konkrétní nástěnky právě na exekutorských úřadech. I zde je zveřejňováno, kdy bude jaké věc dražena a jaká je její vyvolávací cena. Samozřejmě ne vždy je v rámci těchto výzev uváděno vše podstatné. Mnohdy se exekutoři zaměřují jenom na stručný popis prodávaného předmětu. U aut se tak mohou omezovat hlavně na značku, typ a rok výroby. Stav tachometru, nebo technický stav tak zjistíte až na místě.

Kde hledat auta z exekuce
dietmaha / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..