I když nikomu nedlužíte, může být jedinou možností půjčka pro dlužníky

Půjčka pro dlužníky - i když nedlužíte!
stux / Pixabay

Dlužník má samozřejmě jasně danou definici, kdy se jedná o osobu, která má vůči jiné osobě, nebo vůči firmě určité závazky. Z hlediska kvalitnějšího vyjádření si můžeme pomoci touto citací: „Dlužník je subjekt práva povinný ze závazkového právního vztahu k plnění vůči věřiteli. Věřitel má pohledávku za dlužníkem, dlužník má dluh vůči věřiteli. Dlužníkem může být jak fyzická, tak právnická osoba. V případě, že dlužník neuhradí dlužnou částku do stanoveného termínu, stává se z něj neplatič.

V oblasti půjček ale může být dlužníkem označována také osoba, která aktuálně nic nedluží, ale která dlužila v minulosti. Jedná se tedy o závazky, které nebyly spláceny tak, jak měly být. V tomto ohledu totiž došlo k zavedení jména dané osoby do registru dlužníků, a to i na několik let. A tak dané osobě často pomůže už jenom půjčka pro dlužníky, jelikož klasické úvěrové instituce ji mohou vzhledem k tomuto zápisu odmítnout.

I pokud jste nedlužili!

Bohužel problém takových registrů je v tom, že se do nich nezapisují pouze zmíněné prohřešky, které jsou spojeny třeba s úvěrovými produkty. Zapisují se do nich totiž i skutečné malichernosti.

Pokud budeme konkrétní, je ideálním příkladem třeba pozdě zaplacený paušál za mobilní telefon, stejně jako třeba pozdě zaplacený nedoplatek za elektřinu, nebo plyn.

I pokud vše uhradíme, už můžeme mít statut dlužníka a tak je půjčka pro dlužníky určena právě pro nás. Daná společnost nás totiž do registru uvede a dle jeho podmínek zde můžeme figurovat i několik let. A to, i pokud se jednalo o částku v řádech stokorun.

Trápí vás zápis v registru? Patříte mezi problémové klienty? Máme pro vás řešení – pujcka-100000.cz/jak-muze-vypadat-nebankovni-pujcka-pro-problemove-klienty/

Jsou situace, kdy se do registrů nehledí

Naštěstí je možné dodat, že půjčka pro dlužníky nemusí být vždy jediným řešením. Jsou totiž i situace, kdy se zkrátka do daných registrů nehledí vůbec. Příkladem mohou být nebankovní společnosti, které vyžadují pouze příjem a minulost svých klientů neprověřují. V tomto směru je určitě lze hodnotit pozitivním způsobem. Naopak negativním způsobem lze ohodnotit banky, které nemusejí dát úvěr i právě z důvodu tak malicherné příčiny, jako jsme uvedli výše. A tak je nebankovní půjčka východiskem pro ty slušné, kteří peníze chtějí, ale současný systém jim to u banky neumožní.

U koho je půjčka pro dlužníky nejčastěji nabízena?

Pokud se poté podíváme na skutečné varianty daných půjček pro dlužníky, je třeba říci, že mnohdy nijak lákavé nejsou. A to proto, že jsou spojeny s poměrně nevýhodnými podmínkami. Pokud se podíváme na konkrétní negativa, může se jednat třeba o:

To vše v daném segmentu najdeme a tak je třeba říci, že čím je klient problémovější, tím více sklouzává k daným možnostem. Pokud byl prohřešek malý, u nebankovní společnosti nemusíte mít problém. Pokud jste ale nespláceli dlouhodobě několik úvěrových produktů, je jasné, jaké je vaše východisko. A vzhledem k vysokým úrokům se dá očekávat i to, že i toto bude půjčka, se kterou může mít dlužník nemalé problémy.


Půjčka od Cofidis – vyplňte formulář

[iframe src=”http://www.pujcka.co/iframe/cofidis/?subid=5jcnr3mv&subchannel=yyyy&nohelp” width=”600″ height=”1100″ scrolling=”auto” ]

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..