Hotovostní půjčka aneb když potřebuji hotovost

Osobní půjčky
PublicDomainPictures / Pixabay

Potřebujete půjčit peníze a rádi byste obdrželi peníze v hotovosti na ruku? Ano, i to je možné a vybrat si můžete jak z nebankovních společností, tak z bankovních poskytovatelů. Půjčky se dnes poskytují převážně bez udávání účelu půjčky. Po vyřízení všech náležitostí k půjčce získáte smlouvu a na základě jejího znění se vám vyplatí i hotovostní půjčka.

Bankovní hotovostní půjčka je ve většině případů spojena s návštěvou pobočky banky, nejčastěji v místě vašeho bydliště. Je dobré se zde nejprve informovat o podmínkách poskytnutí půjčky. Pokud přinesete vše k doložení a bude posouzení v pořádku, vyřizují se nižší částky na počkání a ihned vám na pokladně banky bude vyplacena vypůjčená částka.

Hotovostní půjčka ve vyšší částce podléhá v bance delšímu posuzovacímu řízení. Nejprve donesete do banky veškeré potřebné doklady a za několik dní dojde k posouzení a následně se můžete dostavit osobně, s případnými ručiteli a manželkou/manželem jako spoludlužníky. Jakmile dojde k podpisu smlouvy, dostanete opět peníze v hotovosti nebo je na vaše přání mohou nechat převést i na váš bankovní účet.

Hotovostní půjčka je možná i u některých nebankovních společností. Pobočky nebankovních společností, kde se dá dojednat schůzka, jsou méně časté. Navíc pobočky nenajdete v každém městě, ale není výjimkou jen jedna či několik poboček po celé republice a vy si tedy musíte vybrat, jaká vám vyhovuje díky své vzdálenosti. Tam se vše vyřizuje a na základě dohody se vám peníze vyplatí v hotovosti.

Častějším jevem je proplacení hotovostní půjčky pomocí regionálních zástupců nebankovní instituce.  Předem se informujete, co vše je potřeba k vyřízení půjčky. Vyřízení proběhne pomocí online verze, SMS nebo telefonicky. Následně si domluvíte osobní schůzku se zástupcem společnosti a ten dorazí na smluvenou schůzku se smlouvou k podpisu a také s domluvenou hotovostí.

3 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..