Existuje hypotéka bez doložení příjmu a kde ji najít?

Existuje hypotéka bez doložení příjmu a kde ji najít?
Existuje hypotéka bez doložení příjmu a kde ji najít?

Hypotéka je dnes velmi dobrou možností, jak můžeme financovat koupi nebo stavbu naší nemovitosti, ale stejně tak je i možností, díky které můžeme velmi snadnou cestou financovat koupi čehokoliv. A to proto, že kromě klasiky existuje ještě takzvaná americká hypotéka. Co však mnoho lidí zajímá, to je i možnost, zda existuje i hypotéka bez doložení příjmu. Odpověď je pozitivní, jelikož tato varianta skutečně existuje. Máš však svá specifika.

Pojďme se blíže podívat, jaká to jsou, ale i kdy danou hypotéku poskytne.

V čem je hypotéka bez doložení příjmu charakteristická?

Jak už napovídá sám název, to hlavní se v této oblasti samozřejmě týká toho, že nemusíme dokládat náš příjem. Tedy můžeme přijít za poskytovatelem hypotéky, a to i bez toho, že bychom sebou brali potvrzení o našem příjmu. To samozřejmě může mýt své důvody. A to buď takové, kdy skutečně nemáme příjem, stejně jako takové, kdy ho máme, ale není klasickou cestou doložitelný.

Upozornění: Mnoho lidí totiž pracuje takzvaně načerno, nehledě na další situace, jako to, že vyvádějí peníze ze svých firem.

Další charakteristikou je logicky i to, že je třeba nemovitost, kterou budeme ručit. Pokud je to americká hypotéka bez doložení příjmu, musí už nemovitost existovat. Podobné je to u hypotéky klasické, a to v případě, kdy ji chceme kupovat nebo rekonstruovat. Naopak pokud chceme stavět, řeší se majetková práva jinými způsoby.

Kolik nám je nabídnuto?

Počítat bychom určitě měli s tím, že ne vždy nám může být nabídnuto tolik, kolik opravdu potřebujeme. Je to dáno tím, že hypotéka bez doložení příjmu má specifické podmínky spojené s vaší bonitou. Velmi často platí, že dostupná částka vychází primárně z toho, jakou hodnotu má nemovitost, kterou můžeme ručit. Když příjem máme, můžeme dostat i stoprocentní hodnotu dané nemovitosti.

Hypotéku bez doložení příjmu poskytuje nebankovní společnost CCS Finance.

Pokud ho však nemáte, počítejte s tím, že se poskytovaná částka bude držet zhurta v polovině této hodnoty. Ostatně toto komentuje i Hypoindex: „Hypotéka bez doložení příjmů je pro banky výrazně rizikovější než klasická hypotéka. Důsledkem je nejen nižší úvěr k zástavní hodnotě nemovitosti, ale také vyšší úroková sazba v důsledku vyšší přirážky za riziko.“

Kde hypotéku hledat?

Pokud se přesto pro tuto možnost rozhodnete, určitě je třeba zmínit i pozitiva, jako je možnost rozložení splátek, ale i možnost splnit si svůj sen bez případných obav z toho, že na peníze nedostanete. Zmínit samozřejmě musíme i informaci o tom, kde danou možnost hledat.

Jednou cestou jsou nebankovní společnosti, a tou druhou jsou samozřejmě i banky. A jelikož ty mají podmínky výhodnější, určitě je třeba zmínit právě je. Doporučujeme totiž právě do banky zajít jako první, a teprve jako alternativu mít společnost nebankovní. Může se tak jednat o tyto:

  • Hypoteční banka
  • ČSOB
  • Equa bank
  • mBank

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..