Co je americká hypotéka?

Americká hypotéka je nebankovní produktem
GregoryButler / Pixabay

Slovo hypotéka zná v dnešní době téměř každý, a to z toho důvodu, že je samozřejmě spojeno s možností, jak můžeme poměrně snadno a jednoduše získat peníze na koupi, rekonstrukci, popřípadě i stavbu domu. V oblasti úvěrových produktů se ale můžeme setkat ještě s dalším pojmem, kterým je americká hypotéka.

V tomto směru nemá mnoho lidí stále jasno a tak se podíváme, o co se jedná a jaké jsou výhody či nevýhody.

Jak se americká hypotéka liší od té klasické?

Nejlepší cestou k tomu, jak vysvětlit hlavní rozdíly, je samozřejmě porovnání obou variant. V tomto směru je třeba říci, že americká hypotéka nemusí být vždy úvěrovým produktem, který je účelový. Pokud tedy máme být konkrétní, tak můžeme říci, že se jedná o půjčku neúčelovou. Tedy takovou, kdy peníze můžeme využít na cokoliv. Nemusíme tak kupovat nic, co je spjaté s nemovitostí, stejně jako nemusíme nikde dokládat to, co jste si za dané peníze koupili. To je ten hlavní rozdíl, který musíme zmínit.

Dále je však třeba říci to, že u obou variant hraje hlavní roli také nemovitost. A to z toho důvodu, že ta je vyžadována jako forma ručení. Pokud tedy máte o produkt americká hypotéka zájem, bez nemovitosti to nepůjde. Může se však jednat třeba o:

  • Dům nebo byt
  • Pozemek či zahradu
  • Rekreační nebo průmyslový objekt

Kde si požádat?

Dnes už není problém požádat si opravdu kdekoliv, jelikož tento úvěr nabízejí nejenom nebankovní společnosti, ale nabízejí ho také banky. Třeba Hypoteční banka má v tomto směru na svém webu uvedeno toto: „Získejte až 5 milionů díky výhodné americké hypotéce. Neúčelová hypotéka má lepší úrok než běžná půjčka. Kupte si cokoliv potřebujete.“ Samozřejmostí je, že je spjata hlavně s výhodami, jako je nízký úrok. Naproti tomu nebankovní společnosti zase potěší jednodušším procesem získání potřebné částky.

Jsou i nevýhody?

Samozřejmě že ano, a tak se na ně musíme také zaměřit. U banky lze americkou hypotéku určitě doporučit, jelikož zde je negativ opravdu velmi málo. Naopak u nebankovní společnosti se může objevit hned několik různých problémů. Tím prvním jsou třeba vyšší úrokové sazby, které zkrátka mohou být problémem, kdy nám způsobí nemalé finanční komplikace. Dalším negativem může být částka, kterou v rámci naší nemovitosti dostaneme. Často to může být jenom polovina její hodnoty, což se určitě příliš nevyplatí.

Jako alternativa k běžné půjčce

A proč vlastně americkou hypotéku využívat? Jelikož může být dobrou alternativou běžné půjčky, a to hlavně v případě, kdy nechceme dokládat účel využití peněz a kdy zároveň potřebujeme větší sumy, a to v řádech i zmíněných několika milionů korun českých. Často i s možností toho, rozložit samotné splátky i na dobu několika desítek let, podobně jako u známějších klasických hypoték.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..