Chcete ušetřit na úrocích? Zkuste převedení půjčky

Equa bank - převedení půjček, sloučení úvěrů
Equa bank – převedení půjček, sloučení úvěrů

Získat půjčku je dnes poměrně jednoduché, jelikož k tomu není vyžadováno nic víc, než několik osobních dokladů, příjem a samozřejmě také případné další informace, které banka nebo nebankovní společnost vyžaduje. Na co bychom si měli při žádosti dávat pozor, to je samozřejmě jasné, jelikož to jsou věci jako:

  • Dostupná výše částek
  • Podmínky schválení
  • Poplatky
  • Částky a splatnosti
  • Úroky

A právě úroky mohou být kamenem úrazu, jelikož mohou celý úvěrový produkt výrazně prodražit. Pokud už nevýhodnou půjčku máme, neznamená to, že se s ní musíme smířit. Řešení přináší převedení půjčky. Zjistěte, co přinese konkrétně a u koho si lze požádat.

Kdo nám převedení půjčky nabídne?

Primárně to jsou banky, což znamená jediné, a to fakt, že se s ohledem na úrokové sazby dostaneme na skutečně nejnižší hodnoty, která vlastně mohou existovat. V tomto směru to jsou banky jako AirBank, Equabank, nebo i Raiffeisen bank či Unicredit bank. Zde si stačí požádat o danou možnost, a to ideálně online, prostřednictvím formuláře žádosti. Ten je následně vyhodnocen, vy jste pozvání k osobnímu bankéři a s ním už konzultujete všechny možnosti.


Co je k převedení půjčky potřeba?

V první řadě to jsou všechny dokumenty, které od stávající půjčky máte. Hlavně tedy samotná smlouva, ale třeba i doklady o tom, že splátky hradíte však a pravidelně. Jelikož je ale na převedení půjčky pohlíženo jako na zcela novou půjčku, je dobré připravit si dokumenty, které prokazují také vaši bonitu – ideálně potvrzení o příjmu.

Následně je vše důkladně posouzeno, a pokud projdete schvalovacím řízením, je půjčka převedena jinam. V tu chvíli zapomínáte na původní splátky a platíte podle nových.

V principu vše probíhá konkrétně tak, že banka u původního poskytovatele půjčku doplatí a vám vytvoří novou. A to samozřejmě často za výhodnějších podmínek, které by v tomto kroku měly být vaším cílem. Zmíněná Raiffeisen bank třeba uvádí: „Nízké splátky a odměna za pravidelné splácení? U nás ano. Převeďte k nám své nevýhodné půjčky: snížíme vaše splátky, dostanete lepší podmínky a bonus

Jednu, nebo více úvěrů

Dnešní trh však umožní převést si, tedy refinancovat jak jednu půjčku, tak samozřejmě i půjček několik. V tomto směru to mohou být nejenom klasické úvěry, ale třeba i kontokorenty, nebo kreditní karty. Vždy záleží na konkrétních podmínkách dané instituce. Tyto podmínky ale mohou zahrnovat i maximální částku, kterou lze tímto způsobem převést.

Možností je ale celá řada a tak doporučujeme dobře a hlavně dlouze vybírat. Jedině tak bude převedení půjčky takové, jaké má být – snížíte splátky, dobu splatnosti, úrokovou sazbu a celkovou sumu, kterou přeplatíte. V takovém případě se daná možnost nedá nedoporučit.

Víte, že … dnes není problémem převést danou půjčku v průběhu splácení i několikrát.?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..